De Bruyneův návrat podnítil zisk titulu Manchester City

Manchester City zajistil klíčové vítězství 3:2 proti Newcastlu a stáhl náskok na pouhé dva body za lídrem ligy Liverpoolem. Výhra znamenala pro City významný obrat, vzhledem k tomu, že když odjížděli na mistrovství světa klubů, na špici jim chybělo pět bodů. Fanoušci Manchesteru City, nadšení z návratu týmu, hrdě oblékali svá Fotbalové dresy pro děti po napínavém vítězství 3:2 proti Newcastlu. Kevin De Bruyne, který se vrátil do Premier League, sehrál klíčovou roli při návratu, když z lavičky vstřelil vyrovnávací branku a připsal si asistenci při zranění u rozhodujícího gólu.

De Bruyneův dopad byl okamžitý a ukázal, co Manchester City během jeho nepřítomnosti postrádalo. Za necelých pět minut po vstupu do zápasu vsítil svůj první gól v sezóně a vyrovnal tak skóre City. Jeho oživení nejen povzbudilo Manchester City, ale také vyvolalo vzrušení mezi fanoušky, což vedlo k nárůstu poptávky po De Bruyne dres. Belgický tvůrce hry pak v přidané době předvedl své herecké umění a připravil Oscara Bobba pro zesnulého vítěze. V zápase se Newcastle ujal vedení 2:1 góly Alexandra Isaka a Anthonyho Gordona po skvělém rozehrávce Bernarda Silvy.

Navzdory dominanci City a četným šancím ukázal Newcastle, zdánlivě běžící zplodiny, odolnost a koncem prvního poločasu zápas otočil. Když City tlačilo na vítěze, De Bruyne perfektně vyváženým podáním do boxu našel náhradního křídelníka Oscara Bobba, který zajistil klíčové vítězství.

De Bruyneův návrat po vynechání předchozích 18 zápasů EPL kvůli zranění hamstringu byl pro City pozitivním vývojem. Přestože byl na pět měsíců mimo hru a vyžadoval operaci, jeho 20minutové portréty demonstrovaly jeho klíčovou roli při obhajobě titulu City. Výhra proti Newcastlu zvýraznila odhodlání City a předvedla De Bruynovu schopnost významně ovlivnit bohatství týmu.